به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:یا علی ابن موسی الرضا :صبحدم از عرش می آمد خروشی، عشق گفت قدسیان گویی که شعر حافظ از بر می کنند :
به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:اى على! چهار چیز را پیش از چهار چیز دریاب : جوانى‏ات را پیش از پیرى؛ و سلامتى‏ات را پیش از بیمارى؛ و ثروتت را پیش از فقر و زندگى‏ات را پیش از مرگ.(پیامبر اکرم)( ص ):جدید ترین اخبار ورزشی، اجتماعی ،سیاسی و..... روز ایران و جهان . :
مودب ترین و بی ادب ترین شهرهای دنیا - روزنامه ی اینترنتی شهرستان ممسنیmamasani:news
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

تاریخ : پنجشنبه 7 شهریور 1387

مودب ترین و بی ادب ترین شهرهای دنیا

مجله ریدرز دایجست، به بررسی 35 شهر مهم جهان با شاخص های منحصر به فرد خود پرداخته و طی آن مودب ترین و بی ادب ترین شهرهای جهان را معرفی کرده است.

شاخص های این انتخاب حول چند مورد بوده است که نوعی جهت گیری خاص را در بر می گیرد. بررسی کنندگان این پژوهش مطبوعاتی نخست پشت سر دیگران وارد جایی شدند تا ببینند این افراد در را پشت سر خود می بندند یا خیر ، دومین شاخصه این تحقیق نیز خرید از 20 مغازه یک شهر بوده است تا ببینند رفتار فروشندگان با مشتری ها چگونه است و آیا آنها هنگام ورود مشتری با او لبخند می زنند.

سومین شاخصه نیز، انداختن عمدی یک پوشه و رها کردن کاغذهای درون آن در 20 محله شلوغ شهر بوده تا ببینند چند درصد مردم به جمع کردن کاغذها به فرد کمک می کنند.

بر اساس ادعای این نشریه امریکایی به ترتیب نیویورک، زوریخ و تورنتو مودب ترین شهرهای جهان معرفی شدند. همچنین شهرهای آسیایی در این ارزیابی جزء بی ادب ترین شهرهای جهان معرفی شدند.

بر این اساس بمبئی و بخارست پایتخت رومانی و کوالالامپور پایتخت مالزی از جمله بی ادب ترین شهر ها معرفی شدند. همچنین سئول ، سنگاپور و مسکو در رتبه های بعدی شهرهای بی ادب جهان جای گرفتند.

بنا بر گزارش این نشریه پایتخت کشورهای آلمان ، برزیل ، کرواسی ، نیوزلند ، لهستان ، مکزیک ، سوئد ، مجارستان و اسپانیا به ترتیب رتبه های چهارم تا دوازدهم شهر های مودب را به خود اختصاص دادند.


منبع : جام جم