به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:یا علی ابن موسی الرضا :صبحدم از عرش می آمد خروشی، عشق گفت قدسیان گویی که شعر حافظ از بر می کنند :
به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:اى على! چهار چیز را پیش از چهار چیز دریاب : جوانى‏ات را پیش از پیرى؛ و سلامتى‏ات را پیش از بیمارى؛ و ثروتت را پیش از فقر و زندگى‏ات را پیش از مرگ.(پیامبر اکرم)( ص ):جدید ترین اخبار ورزشی، اجتماعی ،سیاسی و..... روز ایران و جهان . :
نام "رستم" بر روی یک شهر در ایران - روزنامه ی اینترنتی شهرستان ممسنیmamasani:news

  بیست و ششمین شهرستان استان فارس با نام رستم، روزپنجشنبه رسما موجودیت یافت و نخستین فرماندار این شهرستان در این روز معرفی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا،استاندارفارس در مراسم معارفه فرماندار شهرستان رستم گفت: مردم شهرستان رستم وفاداری خود را چه در زمان حال و چه در زمان دفاع مقدس با دادن ‪ ۲۲۰‬شهید نسبت به نظام نشان داده‌اند.

مهندس سید محمدرضا رضازاده افزود: منطقه رستم یکی از محرومترین مناطق استان فارس و کشور به شمار می‌آید و باید در این منطقه اقداماتی جدی انجام شود.

وی ادامه داد: فرماندار شهرستان رستم باید به تمام مناطق این شهرستان سرکشی و مشکلات مردم را بررسی کند و به مرکز استان خبر دهد.

رضازاده‌بیان کرد:بودجه عمرانی و استقرار ادارات وفرمانداری این شهرستان در اسرع وقت انجام می‌شود و ادارات به تدریج در این شهرستان مستقر خواهند شد.

رستم تا پیش از شهرستان شدن، یکی از بخش‌های تابعه شهرستان ممسنی بود.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: منطقه رستم که امروز به شهرستان تبدیل شده با توجه به جمعیتش باید زودتر به شهرستان ارتقا می‌یافت.

عبدالرضا مرادی اظهار داشت: این شهرستان از لحاظ امکانات آب،برق و گاز بسیار ضعیف است و ‪ ۱۶‬روستای بالای ‪ ۲۰‬خانوار و ‪ ۹۰‬روستای زیر ‪ ۲۰‬خانوار در این شهرستان با مشکل آبرسانی مواجه هستند.

در این مراسم عبدالرضا خاتمی به عنوان اولین فرماندار شهرستان ممسنی معرفی شد.

مرکز شهرستان تازه تاسیس رستم با ‪ ۷۰‬هزار نفر جمعیت، شهر مصیری است.

شهر مصیری با نورآباد مرکز شهرستان ممسنی حدود ‪ ۱۸‬کیلومتر فاصله دارد.

ممسنی به مرکزیت نورآباد در ‪ ۱۵۸‬کیلومتری غرب شیراز واقع شده است. 

انتشار خبر 12مهر 87)