به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:یا علی ابن موسی الرضا :صبحدم از عرش می آمد خروشی، عشق گفت قدسیان گویی که شعر حافظ از بر می کنند :
به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:اى على! چهار چیز را پیش از چهار چیز دریاب : جوانى‏ات را پیش از پیرى؛ و سلامتى‏ات را پیش از بیمارى؛ و ثروتت را پیش از فقر و زندگى‏ات را پیش از مرگ.(پیامبر اکرم)( ص ):جدید ترین اخبار ورزشی، اجتماعی ،سیاسی و..... روز ایران و جهان . :
مخالفت با استیضاح وزیر آموزش و پرورش - روزنامه ی اینترنتی شهرستان ممسنیmamasani:news
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

علی عباسپور ،

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی

در مصاحبه اختصاصی با سایت شبکه خبر ،

در خصوص استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت :

 ما مخالف این استضیاح هستیم و یکی از مشکلاتی

 که گریبانگیر وزارت آموزش و پرورش شده است

تغییرات مکرر مدیریتی است .

وی افزود :تاکنون این وزارتخانه با دو وزیر و سه سرپرست اداره شده است که با تغییر سرپرست ، معاونین و اعضای سازمان و مدیر کل ها نیز عوض می شوند و در حقیقت ثبات مدیریتی در مهمترین وزارتخانه کشور وجود ندارد. 

عباسپور گفت : عدم ثبات مدیریت باعث شده آموزش و پرورش دچار کسری بیش از 5 هزار و 600 میلیارد تومان باشد و بسیاری از مطالبات معلمان و سرانه دانش آموزی مربوط به سال 87 - 86  پرداخت نشده است . 

وی ادامه داد : اکنون نیز با آغاز سال تحصیلی جدید 88-87 این تلاطم مدیریتی قدرت تفکر را از وزارت آموزش و پرورش گرفته است . 

عباسپور گفت : تغییر مدیریت ها ضربه سنگینی را به آموزش و پرورش رسانده و این سازمان را به جایی رسانده که حل مشکلات این وزارتخانه خارج از توان وزیر آموزش و پرورش است و هر کسی را که وزیر باشد در این مرحله با مشکلات متعددی روبرو خواهد کرد. 

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود : حل مشکلات آموزش و پرورش نیازمند به عزم دولت است مثلا تامین کسری های بودجه آموزش و پرورش رقمی در حدود 5 هزار و 600 میلیارد تومان است که عزم دولت را می خواهد تا به نحوی کسری اعتبارات تامین شود. 

وی در ادامه مخالفت با استیضاح  افزود: از طرفی در انتهای عمر دولت نهم قرار گرفته ایم و تغییر وزیر ، نشان می دهد که رئیس جمهور وزارتخانه را سه ماه با سرپرست اداره می کند و بعد از آن با وزیری دیگر اداره خواهد شد که این فرصتی نیست برای اصلاح وزارتخانه ، پس بهترین راه حل این است که همین مدیریت به کارش ادامه دهد و دولت و مجلس این مدیریت را کمک کنند تا بتواند مشکلاتش را حل کند.

عباسپور در پایان تاکید کرد : اکنون زمان بررسی عملکرد وزیر آموزش و پرورش نیست و تغییر وزیر در این شرایط به مصلحت این سیستم و کشورمان نیست

منبع خبر :http://irinn.ir/Default.aspx?TabId=54&nid=96795