به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:یا علی ابن موسی الرضا :صبحدم از عرش می آمد خروشی، عشق گفت قدسیان گویی که شعر حافظ از بر می کنند :
به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:اى على! چهار چیز را پیش از چهار چیز دریاب : جوانى‏ات را پیش از پیرى؛ و سلامتى‏ات را پیش از بیمارى؛ و ثروتت را پیش از فقر و زندگى‏ات را پیش از مرگ.(پیامبر اکرم)( ص ):جدید ترین اخبار ورزشی، اجتماعی ،سیاسی و..... روز ایران و جهان . :
گواهینامه‌های ب1 با تمبر قرمز رنگ فاقد اعتبار است - روزنامه ی اینترنتی شهرستان ممسنیmamasani:news
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

هنمایی و رانندگی ناجا:

 

خبرگزاری فارس: پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد: کلیه گواهینامه‌های ب 1 موقت که با اعتبار یکساله، با تمبر قرمز رنگ، از تاریخ 15آبان سال 84 صادر گردیده بعلت انقضای مهلت، مطلقاً فاقد اعتبار است.
  
 
به گزارش خبرگزاری فارس در اطلاعیه پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا آمده است: کلیه گواهینامه‌های ب 1 موقت که با اعتبار یکساله، با تمبر قرمز رنگ، از تاریخ 15آبان سال 84 صادر گردیده بعلت انقضای مهلت، مطلقاً فاقد اعتبار بوده و بر خلاف تصور عمومی، دارندگان آن در صورت عدم تبدیل به هیچ وجه مجاز به رانندگی نمی‌باشند.
این اطلاعیه می‌افزاید: چنانچه از تاریخ انقضای این نوع گواهینامه‌ها، 6 ماه تا یکسال گذشته باشد دارنده گواهینامه می‌بایستی آزمون تئوری آئین‌نامه را در یکی از آموزشگاه‌های رانندگی طی نموده و فرم تاییدیه قبولی در آزمون را به همراه سایر مدارک به دفاتر پلیس‌+10 ارائه نموده تا اعتبار گواهینامه به 5 ساله تبدیل گردد و در صورت اینکه بیشتر از یکسال از تاریخ انقضای گواهینامه گذشته باشد علاوه بر آزمون آئین‌نامه بایستی آزمون مهارت رانندگی را طی و بشرح فوق عمل نماید.
در یخش دیگری از این اطلاعیه تصریح شده است: اعتبار گواهینامه‌هایی که از مورخ 23 آذر سال 85 به بعد با عنوان ب1 (4+1) با تمبر رنگ سبز، صادر می‌شود یکساله نمی‌باشد، بلکه دارندگان این گواهینامه تا یکسال از تاریخ صدور گواهینامه تحت کنترل مامورین پلیس راهور بوده، در صورت ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز از قبیل سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، تقصیر در تصادفات فوتی و جرحی، گواهینامه آنان اخذ و ابطال و برای آنان گواهینامه موقت یکساله صادر خواهد شد لیکن چنانچه در مدت یکسال اول مقررات را رعایت نموده و تخلفات مذکور را مرتکب نشوند گواهینامه آنان تا 5 سال معتبر بوده و نیاز به تبدیل نمی‌باشد.