به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:یا علی ابن موسی الرضا :صبحدم از عرش می آمد خروشی، عشق گفت قدسیان گویی که شعر حافظ از بر می کنند :
به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:اى على! چهار چیز را پیش از چهار چیز دریاب : جوانى‏ات را پیش از پیرى؛ و سلامتى‏ات را پیش از بیمارى؛ و ثروتت را پیش از فقر و زندگى‏ات را پیش از مرگ.(پیامبر اکرم)( ص ):جدید ترین اخبار ورزشی، اجتماعی ،سیاسی و..... روز ایران و جهان . :
پرتاب موفقیت آمیز ماهواره آزمایشی ایران به فضا - روزنامه ی اینترنتی شهرستان ممسنیmamasani:news
X
تبلیغات
رایتل

به گزارش خبرگزاری فارس، پس از پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره بر سفیر به فضا، رضا تقی‌پور رئیس سازمان فضایی کشور با بیان اینکه تمام مراحل طراحی، ساخت و بهره برداری از این سامانه در داخل کشور انجام شده اظهار داشت: تمام سیستم‌های فرمان از راه دور و هدایت موشک در این آزمایش عملکرد خوبی داشتند.

وی اضافه کرد: همچنین اداره ماهواره پس از پرتاب نیز با توجه به برنامه ریزی ها و طراحی های انجام شده عملی شده است.

رئیس سازمان فضایی کشور با اعلام اینکه ماهواره آزمایشی در مدار قرار دارد، گفت: کشورهای معدودی دارای توانائی بومی پرتاب ماهواره هستند و حدود 7 کشور این قابلیت را دارند.

تقی پور در پایان تاکید کرد : پایگاه‌های پرتاب ماهواره از فناوری بسیار بالایی برخوردارند و در کنار این سامانه، ایستگاه‌های کنترل و هدایت ماهواره نیز در کشور ساخته شده‌اند که در نوع خود کم نظیر هستند.