به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:یا علی ابن موسی الرضا :صبحدم از عرش می آمد خروشی، عشق گفت قدسیان گویی که شعر حافظ از بر می کنند :
به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:اى على! چهار چیز را پیش از چهار چیز دریاب : جوانى‏ات را پیش از پیرى؛ و سلامتى‏ات را پیش از بیمارى؛ و ثروتت را پیش از فقر و زندگى‏ات را پیش از مرگ.(پیامبر اکرم)( ص ):جدید ترین اخبار ورزشی، اجتماعی ،سیاسی و..... روز ایران و جهان . :
پرتاب موفقیت آمیز ماهواره آزمایشی ایران به فضا - روزنامه ی اینترنتی شهرستان ممسنیmamasani:news
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

به گزارش خبرگزاری فارس، پس از پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره بر سفیر به فضا، رضا تقی‌پور رئیس سازمان فضایی کشور با بیان اینکه تمام مراحل طراحی، ساخت و بهره برداری از این سامانه در داخل کشور انجام شده اظهار داشت: تمام سیستم‌های فرمان از راه دور و هدایت موشک در این آزمایش عملکرد خوبی داشتند.

وی اضافه کرد: همچنین اداره ماهواره پس از پرتاب نیز با توجه به برنامه ریزی ها و طراحی های انجام شده عملی شده است.

رئیس سازمان فضایی کشور با اعلام اینکه ماهواره آزمایشی در مدار قرار دارد، گفت: کشورهای معدودی دارای توانائی بومی پرتاب ماهواره هستند و حدود 7 کشور این قابلیت را دارند.

تقی پور در پایان تاکید کرد : پایگاه‌های پرتاب ماهواره از فناوری بسیار بالایی برخوردارند و در کنار این سامانه، ایستگاه‌های کنترل و هدایت ماهواره نیز در کشور ساخته شده‌اند که در نوع خود کم نظیر هستند.