به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:یا علی ابن موسی الرضا :صبحدم از عرش می آمد خروشی، عشق گفت قدسیان گویی که شعر حافظ از بر می کنند :
به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:اى على! چهار چیز را پیش از چهار چیز دریاب : جوانى‏ات را پیش از پیرى؛ و سلامتى‏ات را پیش از بیمارى؛ و ثروتت را پیش از فقر و زندگى‏ات را پیش از مرگ.(پیامبر اکرم)( ص ):جدید ترین اخبار ورزشی، اجتماعی ،سیاسی و..... روز ایران و جهان . :
کسی کسری بودجه آموزش و پرورش را باور نمی کرد - روزنامه ی اینترنتی شهرستان ممسنیmamasani:news
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

 
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس:

کسی کسری پنج هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش را باور نمی‌کرد

خبرگزاری فارس: رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه کسی باور نمی‌کرد که آموزش و پرورش پنج هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد، گفت: گاهی اوقات باید به حال وزیر آموزش و پرورش گریست.
  
 
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته در نخستین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، گفت: معلمی توفیق بزرگی است که شاید برای هر کسی به وجود نیاید.
وی با بیان این‌که گمشده معلمان امروز فقط پول نیست بلکه شخصیت اجتماعی قابل احترامی است که باید به آن برسیم، اظهار داشت: جایگاه آموزش و پرورش یک جایگاه رفیع است که در طول دهه‌های گذشته در روح و جان مردم تأثیرگذار بود و این تأثیرگذاری در تمام شئون اجتماعی بود.
حاجی بابایی ادامه داد: مغز متفکر آموزش و پرورش، معلم است و در دنیا شیوه‌های تدریس و طرح درس حرف اول را می‌زند و محور این آموزش، معلم است.
وی اضافه کرد: در شیوه‌های تدریس دنیا، محوری‌ترین بخش، مشخصه معلم مانند قیافه، نوع حرف زدن و لباس پوشیدن است.
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه تولید آموزش و پرورش بهترین تولید است، گفت: ما نیز بر این مبنا حرکت کردیم و دولت و مجلس نیز قدم‌های کلیدی در این خصوص برداشته است. به عنوان مثال اختصاص چهار میلیارد دلار برای مدرسه سازی حرکت بسیار عظیمی در مجلس هفتم بود.
وی به فعالیت کمیته مشترک مجلس و دولت اشاره کرد و اظهار داشت: نخستین موضوعی که در این کمیته مشترک مورد بررسی قرار گرفت، موضوع آموزش و پرورش بود.
حاجی بابایی ادامه داد: کسی باور نمی‌کرد که آموزش و پرورش پنج هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد. گاهی اوقات باید به حال وزیر آموزش و پرورش گریست.
وی اضافه کرد: با این روند به آموزش و پرورش حدود شش میلیارد دلار داده شود تا بتواند کسری‌ها خود را پرداخت کند که یا باید از حساب ذخیره ارزی برداشته شود یا اینکه در اعتبارات بودجه جابجایی انجام گیرد.
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با تأکید بر این‌که باید بدهی آموزش و پرورش به معلمان را حل کنیم، گفت: باید معلمان ما حقوق مکفی دریافت کنند.
وی از رؤسای آموزش و پرورش استان‌ها خواست که ارتباط خوبی با نمایندگان مجلس در استان‌های خود بر قرار کنند و اظهار امیدواری کرد که با حضور 150 نفر از نمایندگان مجلس در فراکسیون فرهنگیان، مشکل فرهنگیان در مجلس حل شود.