به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:یا علی ابن موسی الرضا :صبحدم از عرش می آمد خروشی، عشق گفت قدسیان گویی که شعر حافظ از بر می کنند :
به اولین روزنامه ی اینتر نتی شهرستان نورآباد ممسنی خوش آمدید:اى على! چهار چیز را پیش از چهار چیز دریاب : جوانى‏ات را پیش از پیرى؛ و سلامتى‏ات را پیش از بیمارى؛ و ثروتت را پیش از فقر و زندگى‏ات را پیش از مرگ.(پیامبر اکرم)( ص ):جدید ترین اخبار ورزشی، اجتماعی ،سیاسی و..... روز ایران و جهان . :
از مجلس اصولگرایان چه خبر - روزنامه ی اینترنتی شهرستان ممسنیmamasani:news
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

حدادعادل، لاریجانی و آقاتهرانی و با سخنرانی رییس‌جمهور برگزار شد.
انتخاب علی لاریجانی به عنوان رییس هیات مدیره‌ی موقت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) شهاب‌الدین صدر به عنوان دبیر اجرایی جبهه‌ متحد اصولگرایان در این همایش به ارائه گزارش پرداخت، و در بخشی از آن اعلام کرد: شورای مرکزی جبهه متحد اصول‌گرایان تا کنون 50 جلسه با حضور گروه 6 + 5 برگزار کرده است و هم‌چنین گروه شش نفره متشکل از آقایان صدر، بادامچیان، محصولی، مصلحی، زاکانی و فدایی نیز به صورت مرتب 100 جلسه برگزار کرده‌اند که طی آن‌ها در ارتباط با انسجام اصولگرایان و چگونگی حضور آن‌ها در جریان انتخابات مجلس هشتم تصمیم‌گیری شده است. همچنین تصمیم‌گیری در مورد نامزدهای استانی نیز به شوراهای استانی که در استان‌ها و حوزه‌های انتخابیه تشکیل شده واگذار شد و الحمدالله با تلاشی که صورت گرفت امروز 70 درصد ترکیب مجلس را اصول‌گرایان تشکیل داده‌اند.

سپس دکتر محمود احمدی‌نژاد در مورد اهمیت رابطه‌ مجلس و دولت مسائلی را مطرح و در بخشی از سخنان خود با تاکید بر این‌که " باید از فرصت و توفیق خدمت به طور کامل بهره گرفت" اظهار کرد: دولت و مجلس می‌توانند به عنوان یار همدیگر و در کنار هم کارهای بزرگی انجام دهند.

هم‌چنین در این جلسه محمدرضا فاکر نماینده‌ منتخب مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با وظیفه سنگین نمایندگی مجلس صحبت کرد و تذکراتی نیز در این ارتباط داد.

بعد از آن جلسه توسط کمیته‌ای‌ شش نفره ادامه پیدا کرد و طی بحث‌های مفصلی تصمیم بر این شد که هیات مدیره‌ موقتی برای پی‌گیری وحدت و انسجام اصولگرایان و برنامه‌ریزی لازم برای مجلس هشتم ایجاد شود و در نهایت مصوب شد که این هیات مدیره با ترکیب گسترده‌ استانی تشکیل شود و استان‌هایی که کمتر از 10 نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند در آن یک نماینده داشته باشند، استان‌هایی که بیش از 10 نفر نماینده دارند دو نفر و استان تهران نیز پنج نفر نماینده داشته باشد.

بعد از این تصمیم بلافاصله مجمع نمایندگان اصولگرای استان‌ها تشکیل شد و نمایندگان خود را برای عضویت در هیات مدیره‌ موقت انتخاب کردند.

بعد از اتمام جلسه‌ عمومی منتخبان اصولگرای مجلس هشتم هیات مدیره‌ موقت که توسط مجمع استان‌ها انتخاب شده بودند را تشکیل جلسه دادند و در اولین جلسه‌ خود، هیات مدیره موقت فراکسیون اصولگرایان را به این شرح تشکیل دادند: رییس؛لاریجانی/ نایب‌رییس اول؛ صدر/نایب رییس دوم؛ ابوترابی/دو نفر منشی؛ کوهکن و میرتاج‌الدینی

پس از انتخاب هیات مدیره موقت تصمیم گرفته شد که چهار کمیته‌ کاری نیز از سوی این هیات به این شرح ایجاد شود: کمیته تعیین ساز و کار انتخاب اعضای هیات رییسه مجلس هشتم. کمیته‌ تدوین اساسنامه فراکسیون اصولگرایان. کمیته بررسی کمیسیون‌های مختلف مجلس. کمیته بررسی لوایح و طرح‌های باقی‌مانده مجلس هفتم که باید در مجلس هشتم پی‌گیری شود.

قرار شد این کمیته‌ها تا هفته‌ی آینده حداقل سه جلسه داشته باشند و پیشنهادهای خود را برای طرح در جلسه‌ هیات مدیره موقت که در هفته آینده برگزار می‌شود آماده و در این جلسه مطرح کنند.

صدر که در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) این گزارش را ارائه داد، افزود: تصمیم‌گیری اتخاذ شده در هیات مدیره موقت اصولگرایان در مجمع عمومی اصولگرایان که حتما تا قبل از تشکیل رسمی مجلس هشتم برگزار خواهد شد ارایه می‌شود و در آن‌جا مجمع عمومی اصولگرایان با توجه به این گزارش تصمیم‌گیری نهایی را انجام می‌دهد.


از ریاست لاریجانی بر مجلس حمایت می‌کنیم، شاید حداد بخواهد کاندیدای ریاست جمهوری شود

کنعانی مقدم دبیرسیاسی ائتلاف حزب‌الله ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) گفت: با توجه به حمایت قبلی ائتلاف حزب الله از ریاست لاریجانی برمجلس هشتم درصورتی که لاریجانی رییس شود فراکسیون حزب‌الله یکی از فراکسیون‌های قوی مجلس هشتم بانگرش اتحاد ملی و با حضور اصولگرایان مستقلی، و افراد اصلاح طلب معتقد به مبانی خواهد بود.

این عضو ائتلاف فراگیراصولگرایان هم‌چنین درارتباط با انتخاب علی لاریجانی به عنوان رییس هایت مدیره موقت فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم گفت: حضور لاریجانی در هیات رییسه فراکسیون اصولگرایان می‌تواند باعث هرچه کارآمد شدن مجلس هشتم شود و این انتخاب می‌تواند گامی برای انتخاب علی لاریجانی به عنوان رییس مجلس هشتم باشد.

وی با بیان این‌که " این ائتلاف قبلا نیز از انتخاب علی لاریجانی به عنوان رییس مجلس هشتم استقبال کرده بود" گفت: این انتخاب نشان می‌دهد که نمایندگان مجلس هشتم با رویکرد جدیدی جهت کارآمد شدن مجلس هشتم به مسائل نگاه می‌کنند.

وی درباره این‌که چرا حداد عادل علی‌رغم حضور درجلسه اخیر اصولگرایان برای عضویت درهیات مدیره موقت فراکسیون اصولگرایان کاندیدا نشد، گفت: ایشان درجایگاه رییس مجلس این فرصت را برای دیگران قراردادند که در این ارتباط تصمیم‌گیری کنند. البته باید درنظر داشت که ممکن است آقای حداد عادل بخواهد برای انتخابات ریاست جمهوری دهم کاندیدا شود و دراین راستا به مدت یک سال ریاست مجلس را برعهده گرفته و آقای لاریجانی نایب رییس شود و بعداز آن از این سمت استعفا داده و لاریجانی به عنوان رییس ادامه فعالیت دهد.


حدادعادل خودش داوطلب حضور در هیات مدیره موقت نشدند

هم‌چنین یک عضو هیات مدیره موقت فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم گفت: ‌انتخاب هیات مدیره موقت فراکسیون اصولگرایان براساس یک فرایند جمعی صورت گرفت و مجمع نمایندگان استان‌ها تشکیل جلسه دادند و نمایندگان خود را بر عضویت در این هیات مدیره انتخاب کردند.

علی اصغر زارعی در گفت‌وگو با ایسنا در ارتباط با این‌که "چرا حدادعادل در هیات مدیره موقت اصولگرایان حضور ندارد"افزود: در استان تهران نیز خود آقای حداد عادل داوطلب حضور در هیات مدیره موقت نشدند.

وی ادامه داد: بعد از تشکیل هیات مدیره موقت، اعضا لاریجانی را به عنوان رییس هیات مدیره موقت انتخاب کردند و در حقیقت این ترکیب خودجوشی است که از درون اصولگرایان انتخاب شدند.

وی با بیان این‌که " در مورد ریاست مجلس هشتم باید اجازه دهیم خود نمایندگان تصمیم‌گیری کنند" گفت: رایحه خوش خدمت در مورد ریاست مجلس نظری نداشت و معتقد است که خود نمایندگان مجلس باید از بین کسانی که در مضان ریاست مجلس هستند گزینه‌ای را انتخاب کنند.


شورای 45 نفره اصولگرایان

یک عضو هیات رییسه شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس هفتم نیز با اشاره به اولین همایش منتخبان اصولگرای مجلس هشتم گفت: پیش از این طرحی ارائه شده بود، مبنی بر این‌که 15 نفر از میان اصولگرایان منتخب مجلس هشتم تا انتخاب هیات رییسه مجلس هشتم و شکل گیری فراکسیون، ‌انتخاب شوند و کارها را مدیریت کنند، ولی در جلسه پنج شنبه نمایندگان پیشنهاد کردند که همه استان‌ها در این امر مشارکت داده شوند.

حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، درگفت وگو با ایسنا افزود: بر این اساس از هر استانی افرادی به عنوان شورای موقت نمایندگان اصولگرای هشتم انتخاب شدند و قرار شد که در شهرهایی که کمتر از 10 نفر نماینده اصولگرا دارند، یک نماینده و در شهرهایی که بیش از 10 نماینده دارند، دو نماینده و از تهران پنج نماینده انتخاب شوند.

وی با بیان این‌که " در مجموع 45 نفر انتخاب شدند" از صدر، باهنر، زارعی، فاطمه رهبر و حسین فدایی به عنوان نمایندگان تهرانی یاد کرد و با اشاره به سخنرانی رییس جمهور در این جلسه، گفت: مقرر شد برای این شورای 45 نفره، هیات رییسه موقتی تشکیل شود که طی آن دکتر علی لاریجانی به عنوان رییس، شهاب الدین صدر و حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد به عنوان نواب رییس و محسن کوهکن و اینجانب به عنوان منشی‌ها برگزیده شدند.

میرتاج‌الدینی با اشاره به شکل گیری 4 کمیته اصلی از میان این 45 نفر گفت: قرار شد روسای این کمیته‌ها تا روز دوشنبه معرفی شوند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان نیز گفت: دکتر حدادعادل برای عضویت در گروه 45 نفره کاندیدا نشد